وزیر صنعت،معدن و تجارت از پروژه مجتمع فولاد تربت حیدریه بازدید کرد

  • 10:27 ق.ظ
align=bottom

وزیرصنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه از پروژه صنعتی مجتمع بزرگ فولاد در بخش جلگه رخ شهرستان تربت حیدریه بازدید کرد. به گزارش ایرنا، ˈمحمدرضا نعمت زادهˈدر این بازدید گفت: رویکرد وزارت صنعت ، معدن و تجارت بررسی و حل مشکلات پروژه های صنعتی و معدنی در کشور است. وی با اشاره به موانع پیش روی مجتمع فولاد تربت حیدریه، اظهار کرد: سعی می شود دولت در جهت رفع ˈال سیˈ این مجتمع در تهران اقدامات لازم را انجام دهد. وی افزود: معدن کارانی که سریعتر اقدام به اتمام پروژه های درحال احداث خود داشته باشند دولت مواد اولیه مورد نیاز آنان را تامین می کند. مدیر عامل مجتمع فولاد جلگه رخ تربت حیدریه نیز در این بازدید گفت: این مجتمع بزرگترین پروژه صنعتی شرق کشور است که ظرفیت تولید یک میلیون و 400 هزار تن ورق فولاد در سال را خواهد داشت....

مهندس سید ˈمجید رضویˈ قدس افزود: اجرای عملیات پروژه مجتمع فولاد تربت حیدریه از سال 86 به طور رسمی آغاز شده و تمام منابع مالی آن نیز از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی تامین گردیده است.

وی اظهار کرد: برای اجرای این پروژه تاکنون 500 میلیارد ریال از سوی سرمایه گذاران هزینه شده است.

وی پیشرفت پروژه مجتمع فولاد تربت حیدریه را حدود 27 درصد عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این مجتمع برای دو هزار و 800 نفر به طور مستقیم و 15 هزار نفر به طور غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود.

وی بیان کرد: احداث واحد فولادسازی تربت حیدریه با استفاده از گندله معدن سنگ آهن سنگان خواف که در فاصله 100 کیلومتری جلگه رخ قرار دارد، انجام می گیرد و از شبکه سراسری گاز، ذخایر آبهای زیرزمینی کافی، شبکه برق 400 ولت بهره مند خواهد بود.

مدیر عامل فولاد تربت حیدریه گفت: امسال با تمهیدات اندیشیده شده 882 میلیون دلار از منابع فاینانس (قرارداد خارجی) به این پروژه اختصاص یافت.

رضوی با اشاره به مشکلات پیش روی فولاد تربت حیدریه، افزود: در جهت جذب مبلغ یاد شده از قرارداد خارجی، امیدواریم دولت در جهت رفع ال سی با این مجتمع عطیم فولاد همکاری کند.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic